Kontakt
Przedszkole Publiczne w Turzy

40-lecie Przedszkola Publicznego w Turzy

ponad 10 lat temu
Mija już 40 lat, od kiedy przedszkole w Turzy rozpoczęło swoją działalność.                      


           Z tej okazji, 24 czerwca bieżącego roku odbyły się uroczystości jubileuszowe. W tym szczególnym dniu przybyli zaproszeni goście, wśród nich inicjatorka powstania placówki pani mgr Maria Noga, była pani dyrektor mgr Stanisława Wróbel, byli nauczyciele pani Maria Wrona i pani Halina Blicharz, a także przedstawiciele organu prowadzącego na czele z Panem Wójtem dr inż. Kazimierzem Fudalą. Gościliśmy również Sekretarza Gminy, Przewodniczącego Rady Gminy, Dyrektorów szkół i przedszkola, Radnych z Turzy, Panią Sołtys, Księży oraz  innych zaproszonych, w tym rodziców i przedszkolaków.

    W programie uroczystości zawarte było spotkanie gości w budynku przedszkola, zasadzenie jubileuszowego drzewa w ogrodzie przedszkolnym, Msza Św. w kościele parafialnym w Turzy z oprawą liturgiczną rodziców i obecnych wychowanków.

       Dalsze świętowanie odbywało się w budynku remizy OSP, gdzie zabrzmiała piosenka „40 lat minęło” w wykonaniu nauczycielki mgr Anny Sowy. Dyrektor pani mgr Renata Gomułka zapoznała wszystkich z historią przedszkola, które powstało we wrześniu 1974 roku. Następnie odbyła się część artystyczna, przedstawiona przez grupę starszą „Smerfy” oraz młodszą „Tygryski”. Dzieci, pod kierunkiem nauczycielki mgr Katarzyny Kamińskiej, zaprezentowały umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne, pochwaliły się swoimi osiągnięciami. Naszą uroczystość uświetnił koncert jubileuszowy w wykonaniu uzdolnionych muzycznie absolwentów przedszkola. Zabrzmiały dźwięki skrzypiec, akordeonu i gitary.

         Nie zabrakło również urodzinowego tortu. Dzieci z radością zdmuchnęły 40 świeczek i wszyscy razem zaśpiewali tradycyjne „Sto lat”. Do jubileuszowych życzeń dołączył się Pan Wójt i złożył na ręce Pani dyrektor przedszkola okolicznościowy list, w którym zostały zawarte wyrazy uznania za dotychczasową pracę. Przedstawicielka Rady Rodziców wręczyła kosz z 40 różami i w imieniu  rodziców podziękowała tym, którzy przyczynili się do powstania i funkcjonowania placówki. Na zakończenie wszyscy udali się na poczęstunek. Atrakcją dla dzieci  była zabawa z Tygryskiem i Kubusiem Puchatkiem i czekoladowa fontanna.

        Ta jubileuszowa uroczystość odbyła się w miłej i radosnej atmosferze, obudziła wspomnienia i podkreśliła misję przedszkola w wychowaniu najmłodszego pokolenia: „Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu…”R. Fulghum 

 

 

FOTORELACJA... KLIKNIJ