To takie proste!
Strona głowna  /  Aktualności  /  Z życia Przedszkola Publicznego w Turzy 2011/2012
Z życia Przedszkola Publicznego w Turzy 2011/2012
data dodania: 2012-04-25 17:48:24

Z życia Przedszkola Publicznego w Turzy 

        W Przedszkolu Publicznym w Turzy funkcjonują dwa liczne oddziały. Grupa dzieci starszych to "Smerfy" i grupa młodszych to "Tygryski". W każdym roku szkolnym organizowany jest Dzień Otwarty dla dzieci nowych i ich rodziców. Na tegorocznym spotkaniu dzieci uczestniczyły w przygotowanych zajęciach i zabawach integracyjnych, poznały swoją salę, zabawki, mogły po raz pierwszy zmierzyć się z przedszkolnymi zadaniami podczas zajęć plastycznych. Nie zapomnieliśmy także o rodzicach, którzy w tym czasie obejrzeli prezentację multimedialną na temat dotychczasowej pracy wychowawczo – dydaktyczno - opiekuńczej w naszym przedszkolu. Dzień otwarty pomaga w adaptacji do nowych obowiązków, a  pierwszy dzień w przedszkolu staje się miłym wspomnieniem. 

 

 
 
          W przedszkolu duży nacisk kładzie się na samodzielne doświadczenia dzieci. Stąd w planie wydarzeń na rok 2011/2012 znalazło się wiele ciekawych form, które będą temu służyć. We wrześniu po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Przedszkola i mamy nadzieję, że wpisze się on w tradycję naszych imprez okolicznościowych. Tego dnia naszych przedszkolaków odwiedzili nieoczekiwani goście prosto ze Stumilowego Lasu. Dzieci wysłuchały przeczytanej bajki oraz wzięły udział w konkursie o tematyce bajkowej. Nie zabrakło oczywiście wesołej zabawy i „brykania” z Tygryskiem i Kubusiem Puchatkiem w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci z radością uczestniczyły w zorganizowanych zabawach.
 
 

 

W październiku zorganizowaliśmy „Święto Pieczonego Ziemniaka” w domku Egida na Brzeziu. Dzieci poznały tradycję pieczenia ziemniaków w popiele. Spotkaniu towarzyszyły „Ziemniaczane zawody sportowe”, zabawy muzyczno – ruchowe z chustą animacyjną.
 

Gościliśmy również w przedszkolu teatr dwóch aktorów z Krakowa ze spektaklem pt. „Miejska dżungla”. Przedstawianie dotyczyło tematyki edukacyjno - profilaktycznej związanej z zachowaniem swojego bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kontaktach z obcymi.

 

Grupa starsza Smerfy przygotowała dla swoich rodziców przedstawienie pt. „O wiewiórce Łupiskórce”, które zostało zaprezentowane na zajęciach otwartych. Dzieci z ogromną radością podchodzą do tego rodzaju działalności teatralnej, z łatwością przyswajają teksty, gesty, mimikę twarzy.

Przedszkole w swojej pracy nie zapomina o promowaniu placówki i wspomaganiu dzieci zdolnych. Reprezentanci z grupy starszej: Jasiu Łaś i Madzia Kucharczyk wzięli udział w  V Festiwalu Piosenki Przedszkolnej – Mikrofon dla przedszkolaka „Listopad nie musi być smutny”, zorganizowanym przez Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie. Tegoroczny festiwal odbył się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Zalasowej.

W inspirowaniu rozwoju dzieci przedszkole aktywnie współdziała z rodzicami poprzez zajęcia otwarte, zebrania dla rodziców, włączenie rodziców w akcję „Czytamy dzieciom”, „Góra grosza”, konkursy fotograficzny i inne. Wszyscy rodzice chętnie przychodzą do przedszkola  i czytają dzieciom wybraną bajkę, opowiadają o swojej pracy zawodowej podczas zorganizowanych spotkań.

Dzieci często uczestniczą w wystawach i spotkaniach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Rzepienniku Suchym. Poznają wartościowych ludzi i dorobek ich życia oraz tradycje regionalne.

Uczestnictwo w tak różnych formach aktywności sprzyja zdobywaniu nowych wiadomości, pozwala poznać dokładniej dzieci, ich zachowania w nowych i powtarzających się sytuacjach. Uczy je dyscypliny, wspólnej zabawy, kulturalnego zachowania się, zaradności i odwagi. Wspólnie zajęcia integrują grupę, rodzinę i całe przedszkole. 

Dotychczasowa działalność przedszkola i jej efekty stają się inspiracją i motywują do tworzenia nowych koncepcji, realizowania pomysłów i zaplanowanych działań w roku szkolnym 2011/2012.

 


Komentarze
Dodaj komentarz
Imię i Nazwisko
Adres e-mail
Komentarz
Wpisz słowo: auto