Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w Przedszkolu Publicznym w Turzy

W dniu 15 marca 2012r. dzieci wraz z wychowawczyniami Anną Sową i Katarzyną Kamińską przygotowywały  na
XXIII REGIONALNY KONKURS NA PISANKĘ LUDOWĄ I PLASTYKĘ ORZĘDOWĄ.
Zaangażowano również rodziców, dla których zorganizowane zostały popołudniowe warsztaty o tematyce Świątecznej „Pisanki – Kraszanki”. Rodzice wspólnie z dziećmi poznali różnorodne techniki malowania pisanek metodą tradycyjną - pisane woskiem, drapane i barwione (kraszanki) oraz metodą współczesną - oklejanie bibułą, ziarnami, kolorową tasiemką. Celem spotkania było kultywowanie regionalnych tradycji związanych z Wielkanocą, integracja środowiska przedszkolnego i rodzinnego. Pisanka wykonana metodą tradycyjną na strusim jaju wprowadziła wszystkich w radosny nastój zbliżających się Świąt Wielkanocnych.